وزیر بهداشت: نتایج اقداماتمان برای ساخت واکسن کرونا هنوز رونمایی نشده است

نمکی گفت: هنوز از اقدامات خودمان برای ساخت واکسن کرونا رونمایی نکرده ایم.

به گزارش کیوسک تایمز و به نقل از باشگاه خبرنگاران، وزیر بهداشت پس از ورود به استان خراسان رضوی اظهار کرد: امروز دنیا به غربالگری کرونا به عنوان یک الگوی موفق، استناد می‌کند و کشوری مانند انگلیس با زیرساخت های خود پذیرفته که این شیوه می تواند در مدیریت و کنترل کرونا موثر باشد.

او ادامه داد: در اکثر استانها توانسته ایم علاوه بر مدیریت و کنترل، به سطح مهار کووید۱۹ برسیم. در حال حاضر نگرانی در مورد کمبود تخت و مدیریت بیماری نداریم.

وزیر بهداشت تصریح کرد: هنوز از اقدامات خودمان برای ساخت واکسن کرونا رونمایی نکرده ایم و در ساخت واکسن، داروهای جدید و تجهیزات از دنیا عقب نیستیم.

او تاکید کرد: ایران در مبارزه با کرونا، یکی از کشورهای پیشتاز دنیا است.

 

وضعیت استان‌های مجاور از نظر شیوع کرونا، مناسب نیست

وزیر بهداشت تاکید کرد: وضعیت استان‌های خوزستان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، کرمانشاه و استان‌های مجاور از نظر شیوع کرونا، چندان مناسب نیست.

او ادامه داد: جا‌هایی بیشترین لطمه را خورده ایم که مردم کمتر به تقاضا‌های همکاران ما در رعایت پروتکل‌ها توجه کرده اند.

نمکی یادآوری کرد: بزرگترین آفت این است که مردم تصور کنند همه چیز عادی شده و کرونا رفته است. فراموش نکنیم که هرلحظه ممکن است کرونا برگردد.

وزیر بهداشت تاکید کرد: مسئولان نباید تصور کنند وضعیت عادی است که این بدترین دیدگاه ساده اندیشانه است.

گفتنی است حضور در نشست ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا استان خراسان رضوی و تصمیم گیری در خصوص افزایش ساعات زیارت در صحن حرم مطهر رضوی از برنامه های سفر یک روزه نمکی به خراسان رضوی است.

دیگر مطالب

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.