بازار طلا و سکه در سر بالایی قیمت قرار گرفت

رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: قیمت طلا و سکه امروز در بازار روند افزایشی داشته است.

به گزارش کیوسک تایمز و به نقل از باشگاه خبرنگاران، ابراهیم محمدولی رئیس اتحادیه طلا و جواهر،  با اشاره به آخرین وضعیت بازار طلا و سکه، گفت: داد و ستد‌ها امروز در بازار طلا و سکه  آرامش بیشتری نسبت به روز پنج شنبه داشت، اما قیمت ها نوسان داشته است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر با بیان اینکه امروز قیمت طلای ۱۸ عیار روند افزایشی گرفت، گفت: پنجشبه طلای ۱۸ عیار ۷۱۰ هزار تومان معامله شد، اما امروز به ۷۲۸ هزار تومان رسید که روند افزایشی چشمگیری داشته است.

این مقام مسئول با اشاره به علت افزایش قیمت سکه و طلا، گفت: افزایش قیمت طلا و سکه دلایل مختلفی داشت که اصلی‌ترین دلیل آن به افزایش قیمت اونس جهانی بر می‌گردد، همچنین امروز بازار ارز و دلار افزایشی بوده است.

محمدولی با بیان اینکه پس از پایان ماه رمضان تقاضا برای خرید طلا و سکه روند افزایشی داشته است، گفت: تقاضا در بازار طلا و سکه وجود دارد و همین عامل می‌تواند در افزایش قیمت تاثیر گذار باشد. یک مثقال طلا در روز پنجشنبه به مرز ۳ میلیون تومان رسید و امروز دوباره به ۳ میلیون و ۱۵۰ رسیده است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر ادامه داد: سکه طرح جدید به ۷ میلیون و ۳۸۰ هزار و سکه طرح قدیم به ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید. امروز در بازار تهران نیم سکه ۳ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان، ربع سکه ۲ میلیون و ۸۰ هزار تومان و سکه یک گرمی یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله شد.

این مقام مسئول در خصوص پیش بینی قیمت طلا و سکه در هفته پیش رو، گفت: پیش بینی سخت است، اما تلاش می‌شود که قیمت‌ها حفظ شود و افزایش و کاهش نداشته باشد، اگر دقت در کنترل بازار ارز افزایش یابد بازار سک و طلا می‌تواند به تعادل برسد.

دیگر مطالب

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.