تشخیص کرونا فقط در ۴۵ دقیقه!

سازمان غذا و داروی آمریکا از تشخیص کرونا در ۴۵ دقیقه خبر داد.

به گزارش کیوسک تایمز و به نقل از دیجیاتو، سازمان غذا و داروی آمریکا اولین تست تشخیص فوری کرونا را تأیید کرد. در این روش نتیجه آزمایش فرد در مدت زمان ۴۵ دقیقه آماده شده و نیازی به آزمایشگاه نیست. در عین حال یک شرکت برزیلی به دنبال تولید انبوه کیت تشخیص ۱۵ دقیقه ای کرونا تا اوایل ماه آوریل است.

این روش توسط شرکتی به نام Cepheid ابداع شده و از آن در بیمارستان ها و مواقع اورژانسی استفاده خواهد شد. مدیر ارشد این شرکت می گوید روش آنها به کادر درمان بیمارستان ها کمک می کند تا با شناسایی سریع فرد مبتلا، از تجهیزات محافظتی متناسب استفاده کنند. وی اضافه می کند که این روش برای افراد سالمی که از روی نگرانی به پزشک مراجعه کرده اند، به کار گرفته نمی شود.

سیستم تشخیص فوری کرونای شرکت یاد شده در ۵ هزار مرکز درمانی در آمریکا نصب شده و همانند روش های موجود، با بررسی نمونه گرفته شده از فرد، مبتلا شدن وی را تشخیص می دهد.

در روش های فعلی پزشکان باید نمونه گرفته شده از گلو یا بینی فرد را به آزمایشگاه بفرستند تا تکنسین ها با تجهیزات مخصوص آن را بررسی کنند. در سریع ترین حالت، نتیجه آزمایش چند ساعت بعد حاضر می شود ولی در حال حاضر در ایالات متحده آماده شدن نتیجه آزمایش ابتلا به کرونا چند روز طول می کشد.

یک شرکت برزیلی به نام Hi Technologies نیز به دنبال تولید انبوه کیت تشخیص ۱۵ دقیقه ای بیماری کووید ۱۹ است. مدیران این شرکت می گویند تمامی ۱۳۰ پرسنل آنها در تلاش هستند تا این کیت را تا اوایل ماه آینده میلادی تولید کرده و به مراکز درمانی برزیل ارسال کنند.

این کیت که Hilab نام دارد، از طریق انگشت به نمونه برداری از خون پرداخته و به کمک اینترنت اشیاء و هوش مصنوعی و همچنین استفاده از فناوری های مایکروسافت و اینتل، نتیجه آزمایش را در تنها چند دقیقه آماده می کند.

دیگر مطالب

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.